PTT’den Hesap Açmak (PTT Hesabı Nasıl Açılır?)

PTT Bank ilk olarak 2004 senesinde hizmet vermeye başladı. İlk kurulduğu dönemlerde kısıtlı hizmetler veren banka 2013 senesine gelindiğinde bir yenilenme sürecinin içine girdi ve yalnızca PTT ismini kullanmaya başladı. Bu dönemde tüm PTT şubeleri işleyişini ve şubelerinin değiştirerek daha modern bir havaya büründür.

2020 senesine geldiğimizde insanlar artık rahatlıkla PTT hesaplarını açabilmektedir. Açılan bu hesaplara Türk lirası ya da döviz yatırılabilirken para transfer işlemleri de çok kolay bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Son derece güvenilir olması ve müşteri sayısının az olması sebebiyle insanların tercih ettiği seçenekler arasında yer almaya başlamıştır. PTT’den hesap açmak da son derece kolay bir işlem olarak gösterilebilir.

PTT Hesabı Nasıl Açılır?

İnsanlar PTT hesabı açmak için kendilerine en yakın PTT şubesine gidebilirler. Tüm PTT şubeleri hesap açma hizmeti vermektedir. Hesap açma işlemleri için insanların kendilerinin gidip başvurması şarttır. Bunun yanı sıra 18 yaşını doldurmamış olan kişiler de kendileri için hesap açamazlar. Bu şartları sağlayan herkes kolaylıkla en yakın şubeden hesap açabilmektedir.

PTT’den Hesap Açmak İçin

PTT’den Hesap Açmak İçin

PTT Hesabı Açarken Gerekli Belgeler Nelerdir?

İnsanlar bankalardan yapılacak olan işlemlerde birçok farklı belge götürmek zorunda olduklarını düşünürler. Ancak günümüzde birçok bilgi bilgisayar üzerinden görülebildiği için buna gerek yoktur. Rahatlıkla insanlar nüfus cüzdanlarını yanlarına alarak PTT hesabı açabilmektedir. Ekstra bir belge talebi olmamaktadır. Kimlik kartlarına alternatif olarak ehliyet ya da pasaport da PTT tarafından kabul edilir.

Yapancı uyruklu kişiler PTT hesabı açmak isterlerse pasaportlarının yanlarında olması şarttır. Bunun yanı sıra ikametgâh belgelerinin de getirilmesi gerekir. İkametgâh belgeleri muhtarlıklardan kolayca alınabilmektedir.

Hesap açma işlemlerinde bazen şirketler adına da hesaplar acıkabilir. Bir şirket adına PTT hesabı açmak isteyen kişilerin Ticaret Odası Faaliyet Belgesi ve vergi levhası ile başvurularını gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Bir şirketi temsilen gelen ve şirket adına hesap açacak olan kişiler ise noter onaylı imza sirküleri ve kendi kimlik kartlarıyla başvuru yapmak zorundadır.

Bu belgeleri hazır eden kişiler en yakın şubeye giderek numara aldıktan görüştükleri yetkilere taleplerini iletip belgelerini verebilirler. Birkaç dakika içerisinde hesap açma işlemleri tamamlanacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. PTT’den Hesap Açmak PTT’den Hesap Açmak (PTT Hesabı Nasıl Açılır?) için yorumda bulun

    PTT’den Hesap Açmak (PTT Hesabı Nasıl Açılır?) için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PTT’den Hesap Açmak (PTT Hesabı Nasıl Açılır?) için ilk yorumu yapabilirsin.