Şok Market Bayilik Veriyor mu? Şartları Neler 2020

Marketler zinciri, günümüzde yaygın olan ve uygun fiyata satışların olduğu yerlerdir. Birçok market zinciri bulunmakta. Bunlardan birisi de Şok market olarak karşımıza çıkmakta. Şok market, uygun fiyatlı ürün satan marketlerden birisi. Bazı insanlar Şok marketten bayilik almak istemekte. Bununla ilgili araştırma yapan insanlar, bayi sahibi olarak işletme işine girmek isteyebilir.

 

Şok Bayilik Veriyor mu?

Şok, sizin üzerinize bir bayilik vermiyor fakat Şok market için kiralık bir alan ayırabilirsiniz. Eğer ki bayilik arıyorsanız verebileceğiniz boş bir alanınız da mevcut demektir. Bundan dolayı Şok market için kiralık bir alan verebilirsiniz.

Şok Market Bayilik Veriyor mu

Şok Market Bayilik Veriyor mu

Şok için kiralık bir alan ayırırken dikkat etmeniz gereken birkaç nokta bulunmakta. Şok market için ayıracağınız alan yeterince geniş olmalıdır. Diğer Şok marketlerindeki gibi alanın standart yeterlilikte olduğunu düşünüyorsanız diğer adıma geçebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise geniş depolama alanının da bulunması. Marketin önünde yeterince geniş bir boş alan bulunması da Şok için önemli bir kuraldır. Çünkü market, buraya zaman zaman ürün yerleştirme yapabilir. Şok marketin kiralık alanınıza kurulması için gerekli olan bir diğer şart ise bölgenin yeterince işlek bir yer olması. Eğer ki kiralayacağınız alan çok sakin bir yer değilse, konutların bolca bulunduğu bir yer ise bu aşamayı da geçtiniz demek.

 

Nasıl Başvuru Yapılır?

Başvuru yapmak için yapmanız gereken buradaki adresten Şok’un “Kiralık Yeriniz mi Var?” formunu doldurabilirsiniz. Bu bağlamda sistem sizden ad, soyad, adres, cep telefonu, e-posta adresi, satış alanı, bodrum depo alanı gibi birçok bilgi isteyecektir. Ayrıca ek olarak dosya göndererek daha detaylı bilgiler de verebilirsiniz. Eğer ki tüm bilgileri doldurduktan sonra firmaya gönderdiyseniz firma sizinle kısa süre içerisinde iletişime geçecektir.

 

Şok’ta Mağaza Yönetmek veya Çalışmak

Eğer ki Şok market için mağaza yöneticiliği yapmak istiyorsanız veya diğer alanlarda çalışmak istiyorsanız bu konuda yapmanız gereken birçok seçenek bulunmakta. Bunlardan ilki mağaza elemanı olarak çalışmak. Mağaza elemanı olarak görev yaparken dikkat etmeniz gereken güler yüzlü olmak, müşterilere iyi davranmak, mağaza depo ve rafları temiz tutmak, kasiyerlik yapmak ve bunun gibi çeşitli işlemleri yapmaktır. Mağaza elemanı olmak için lise mezunu, istekli olma çabası, sorumluluğu gelişmiş bir kişiliğe sahip olmak, iyi iletişim kurmak, askerlik hizmetini tamamlamış veya 3 yıl tescilli olmak gibi şartlar aranmakta.

 

Mağaza yöneticisi olmak için ise mağazadaki tüm operasyonları yönetebilmeniz, bununla beraber yaklaşık olarak 5 kişilik bir ekipten sorumlu olabilmeniz gerekmekte. Müşterilerin ihtiyaçlarını tespit edip en iyi hizmeti sunmanız, bununla beraber en çok tüketilen ürünlere daha fazla yer ayırmanız gerekmekte. Bununla birlikte ürün stoklarını kontrol edip sipariş sürecini iyi yönetmelisiniz. Ekibin motive olmasını sağlamalısınız. Mağazadaki satış raporlarını incelemeniz ve kâr durumlarını da öğrenmelisiniz. Mağaza yöneticisi olmak için 35 yaşını aşmamış lise mezunu olmak, 2 yıllık bir mağaza yöneticiliği tecrübesine sahip olmak, sorumluluk anlayışı yerinde olmak, gelişmiş iletişim becerisine sahip olmak, zorluklarla rahatlıkla başa çıkmak gibi birçok şartı yerine getirmelisiniz.

 

Bölge yöneticisi olmak için ise bölgedeki kâr zarar durumlarını incelemeniz, sorumluluğunuzdaki iş alanlarındaki personel yönetimini ve işe alım sürecini iyi yönetebilmeniz, personel performanslarını takip etmeniz, ürün ve mağaza kontrollerini gerektiğinde yapabilmeniz ve mağazaların daha verimli çalışabilmesini sağlamanız gerekmekte. Eğer bir bölge yöneticisi olmak istiyorsanız lisans mezunu bir iktisat, işletme veya maliye bölümünde okumalısınız. Bununla birlikte daha önceden tecrübeli bir mağaza elemanı olarak görev yapmak, sektörler hakkında yeterli bilgiye sahip olmak, depo yönetimine hakim olmak, sonuç odaklı çalışabilmek, esnek çalışma saatine uymak, aktif bir şekilde araç kullanabilmek, askerlik görevini tamamlamak, gelişmiş bir planlama ve organize etme yeteneğine sahip olmak gibi çeşitli şartlar bulunmakta.

 

Eğer ki Şok marketlerde çalışmak için başvuru yapmak istiyorsanız hemen en yakın bir Şok mağazasına giderek başvuru formunu doldurabilir veya internet sitesi üzerinden başvurarak başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Eğer ki başvurunuz olumlu değerlendirilir ise yönetim sizinle iletişime geçerek sizi mülakata davet edecek. Eğer ki mülakatı başarılı bir şekilde geçerseniz en kısa sürede Şok markette işe başlayabileceksiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir Cevap Yazın

  1. Şok Market Bayilik Şok Market Bayilik Veriyor mu? Şartları Neler 2020 için yorumda bulun

    Şok Market Bayilik Veriyor mu? Şartları Neler 2020 için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Şok Market Bayilik Veriyor mu? Şartları Neler 2020 için ilk yorumu yapabilirsin.